fbpx

Kaip pasirengti kelionei dviračiu:

Dviratis:

Techniškai tvarkingas, kokybiškas ir Jūsų poreikius atitinkantis dviratis. Vidutiniams ar ilgesniems nuotoliams įveikti rekomenduojamas turistinis dviratis.

Apranga:

Dviračių turui nebūtina speciali apranga. Apranga neturi varžyti Jūsų judesių, ir nespausti bei neveržti per siūles. Tačiau funkcinė apranga yra rekomenduotina.

Jei vykstate į ilgesnį žygį dviračiais, turėtumėte pasitikrinti ne tik savo fizinę formą, bet ir tinkamą aprangą. Smulkmenos, kurios iš pradžių sunkiai pastebimos, ilgainiui gali sugadinti važiavimo dviračiu malonumą. Pagrindinė taisyklė turėtumėte jaustis patogiai, apranga neturi spausti ar trintis.

Renkitės svogūno principu, sluoksniuokite rūbus:

Apranga turo metu neturi būti per šilta ar per šalta. Jei rūbai labai pralaidūs , įkaitęs kūnas greitai atvės. Todėl dviratininkams geriausia rengtis pagal svogūnų principą. Vietoj vieno storo rūbo, geriau apsivilkti ploną neperšlampamą striukę, sintetinį švarkelį ilgomis rankovėmis, marškinėlius – priklausomai nuo temperatūros didesnis ar mažesnis rūbų sluoksnis. Karštomis dienomis reikalingas galvos apdangalas.

Funkciniai drabužiai, pagaminti iš sintetinių pluoštų, važiuojant dviračiu turi nemažai privalumų: paprastai jie greitai išgarina drėgmę, o  kūnas neatšąla. Tai teikia komforto jausmą.

Striukės ir pirštinės:

Siūlome rinktis kvėpuojančias, vėjui ir vandeniui atsparias striukės. Striukes, liemenes ir marškinėliai  nugaroje  turi būti prailginti, kad pasilenkus jie dengtų visą nugarą. Tačiau natūralūs pluoštai, tokie kaip merino vilna, turi ir privalumų: jie yra lengvi ir šilti.

Vėjo nepraleidžiančios, paminkštintos pirštinės yra būtinos, ypač pavasarį ir rudenį. Visą likusį laiką galima mūvėti įprastas dviratininko pirštines. Pirštinės sugeria smūgius, kuriuos vairas perduoda nuo žemės, ir pagerina sukibimą vairuojant ir stabdant. Kritimo atveju jos apsaugo nuo nubrozdinimų.

Kelnės ir avalynė:

Kelnės turi būti patogios ir nevaržyti judesių. Galima rinktis įvairius modelius. Su užtrauktuku aukščiau arba žemiau kelių, kurias lengvai galima paversti šortais. Labai rekomenduojame paminkštintus dviratininkų šortus, kurie suteikia papildomo sėdėjimo komforto ilgose kelionėse.

Svarbūs yra tvirti, lengvi  bei stabiliais padais batai, kad spaudimas į pedalą pasiskirstytų per visą pėdą. Galima naudoti specialius dviratininko batus su paspaudimo sistema, kurių pagalba jėga geriau perduodama į pedalus, bet kas nėra naudojęs tokių batų, reikia išbandyti ir įgusti juos naudoti.

Daiktų transportavimas:

Rekomenduojame turėti specialius kelioninius dviračių krepšius bei dėtuves. Krepšiai patogiai prikalbinami prie dviračio bagažinės, neperšlampa ir garantuoją saugų važiavimą. Dėtuvės arba vairo krepšys prieš akis turėti mobilų telefoną ir kitus smulkius daiktus, kurių Jums prireiks kelionėje.

Šalmas: dviračio vairuotojas iki 18 metų, važiuodamas (vežamas) keliu, privalo būti užsidėjęs ir užsisegęs dviratininko šalmą. Vyresniam kaip 18 metų asmeniui, dviračiu važiuojančiam keliu, rekomenduojama būti užsidėjus ir užsisegus dviratininko šalmą.

Lietuvoje

Prisiminkite saugaus važiavimo dviračiais taisykles: https://lkpt.policija.lrv.lt/lt/naujienos/pagrindines-taisykles-vaziuojantiems-dviraciais-elektriniais-paspirtukais